Zamknij
Znajdujesz się w: Strona główna / Pytanie do burmistrza

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-07-19 14:22:55, przez Nowak piotr
Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie ul.Kochanowskiego.
Chciał bym się dowiedzieć czy cokolwiek jest tam planowane, gdyż to białe coś czym ulica ta została wysypana jest już nie do zniesienia. Gdy jest sucho kurzy się nie miłosiernie( nie da się oddychać) w momencie gdy zaczyna padać biała maź lepi się do wszystkiego, zwłaszcza samochodu. Nie można otworzyć okna. Drugą sprawą są samochody które ........( przepraszam za to słowo ale inaczej się tego nie da nazwać) po ścieżce rowerowej. Któregoś pięknego dnia dojdzie tam do tragedii jak jakieś małe dziecko wyjdzie na teoretycznie bezpieczną ścieżkę na rower. Policja podobno ma to na uwadze ale widzę ich tam tylko jak policjant z ulicy przyjedzie do domu.
Pozdrawiam i mam nadzieję iż przyjrzy się pan tej sprawie.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-07 12:16:13
Szanowny Panie,
Odpowiadając na e-mail z dnia 19 lipca 2017 r., uprzejmie informuję, iż obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo-budowlana dotycząca budowy nawierzchni jezdni i chodników w ul. Kochanowskiego zgodnie z zaplanowanym budżetem na rok bieżący. Dodam, że w dniach 27.06 – 06.07.2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego mieszkańcy ul. Kochanowskiego oraz mieszkańcy Gminy Aleksandrów Kujawski zamieszkali w tej ulicy mogli zapoznać się z dokumentacją projektową dot. ww. zamierzenia.
Ze swojej strony mogę obiecać, że po przygotowaniu dokumentacji, propozycję realizacji ww. inwestycji przedstawię przy planowaniu budżetu na rok przyszły.
Nadmieniam również, iż o sprawie łamania przepisów o ruchu drogowym w ww. ulicy, którą Pan poruszył porozmawiam z Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-28 07:44:59, przez Piotr
Panie Burmistrzu.
Czy na protokoły z sesji Rady Miasta trzeba czekać ponad 4 miesiące? Ostatni protokół na BIP z 27.02. Czy od tego czasu samorząd nie spotykał się na sesjach??? Mieszkańcy chcą wiedzieć nie tylko ze spotkań przedwyborczych, jak reprezentują ich radni, jak ze swoich obowiązków wywiązuje się burmistrz. Dotyczy to również pańskich odpowiedzi na interpelacje. Ostatnie dotyczą sesji w lutym, mamy koniec czerwca.
Proszę o odpowiedź i....odrobienie zaległości, a także liczę na poprawę i dopilnowanie tego tematu....chociaż tego.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-29 12:55:11
W odpowiedzi na Pana e – mail z dnia 28 czerwca 2017 roku uprzejmie informuję, że protokoły z sesji Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej po ich wcześniejszym przyjęciu na sesji Rady Miejskiej. Ostatnia sesja zwykła odbyła się 27 lutego 2017 roku, natomiast najbliższe posiedzenie odbędzie się 29 czerwca 2017 roku. Wszystkie zaległe protokoły sesji zostaną opublikowane w BIP – e niezwłocznie po ich przyjęciu w tym dniu.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-22 11:57:04, przez Artur B.
Panie burmistrzu jak dobrze wiemy drobi w naszym miescie są w strasznym stanie i chodzi mi o te za które odpowiada UM. ulica Piekarska a dokładnie wjazd na parking. Czy nie moża połozyć kilku kostek wokół studzienki kanalizacyjnej. Dziura znajduje się przed samym wjazdem na parking.
Koniec ulicy Długiej. Dokładnie od ulicy Wiśniowej do końca miasta. To jest po prostu straszne. Łatanie asfaltem dziur wypełnionym wodą i piachem nic nie daje. i tak co jakiś czas. Czy pracownicy nie mogą porządnie oczyścić tego i później załatać? Pan powinien ich naprawdę kontrolować bo to już nie pierwszy raz gdy odwalają taką lipę.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-28 12:33:39
Szanowny Panie,
Odpowiadając na e-mail z dnia 22 czerwca 2017 r., uprzejmie informuję, iż nawierzchnia jezdni w ulicy Piekarskiej w obrębie zlokalizowanej na wjeździe na parking studzienki kanalizacyjnej zostanie w możliwie najbliższym terminie naprawiona.
Pragnę również poinformować, że ulica Długa stanowi drogę powiatową stanowiącą własność i pozostającą w utrzymaniu Zarządu Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim z.s. w Odolionie. W związku z powyższym Pana uwagi w zakresie ulicy Długiej przekażę dyrektorowi ww. zarządu.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-06-16 21:20:11, przez Michał
Dzień dobry
Panie Burmistrzu mam pytanie dotyczące trasy zdrowia przy ul. Parkowej. Czy coś można z nią zrobić, uporządkować, naprawić albo wszystkie sprzęty skupić w jednym miejscu tworząc coś na wzór siłowni? Staraniem mieszkańców powstała ta trasa teraz szkoda, że się marnuje.
Druga sprawa to zielsko pomiędzy krzaczkami w Parku JPII. Zielsko w niektórych miejscach jest wyższe od żywopłotu (przy fontannach widać to szczególnie). Wiem, że ekipa utrzymująca porządek w mieście ma dużo pracy, ale może znajdzie chwilę na uporządkowanie tego. Park ten jest naprawdę fajnym miejscem wypoczynku, szkoda też, że fontanny jeszcze nie działają.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 11:14:05
W nawiązaniu do Pana maila z dnia 16.06.2017 r., uprzejmie informuję, że w roku bieżącym mija okres ingerowania w wspomnianą ścieżkę zdrowia, która była dofinansowana przez Fundację PZU. Planujemy dokonać zmian w lokalizacji urządzeń po uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych. Pragnę również poinformować, iż dokonujemy bieżących napraw urządzeń, które powstają w większości w wyniku aktów wandalizmu.
Odnosząc się do utrzymania zieleni w Parku im. Jana Pawła II, informuję, że tego typu prace zostaną wykonane po zakończeniu sprzątania osiedla piaski. Kończymy również prace związane z naprawą i konserwacją fontann. Uruchomienie powinno nastąpić w przeciągu najbliższych trzech dni, tj. 23.06.2017 r.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-06-19 15:24:42, przez Piotr
Szanowny Panie Burmistrzu czy można byłoby przyciąć korony drzew od strony jezdzni w ciągu ulicy Wojska Polskiego ? Jeżdżę autem dostawczym codziennie tą ulicą i wielokrotnie musiałem uciekać maksymalnie do prawej strony aby wyminąć się z innym autem, w związku z zaparkowanymi autami po stronie przeciwnej, co skutkuje zarysowaniem karoserii o te drzewa. Myślę iż jest to prośba większości kierowców.

Pozdrawiam !
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-22 12:42:30
W związku z Pana pismem z dnia 20.06.2017r. dotyczącym przycięcia drzew rosnących w ulicy Wojska Polskiego informuję, że zostało wystosowane pismo do Zarządu Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim o jak najszybsze przycięcie powyższych drzew.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-10 17:34:55, przez Łukasz R
Witam

Dziękuję Panu za zlecenie uzupełnienie płytek, po tak długim czasie ( chyba minęło 1.5 roku od budowy przyłącza ) , a wcześniej już w tej kwestii pisałem również dot wycięcia roślinności.


Nawiązując do Pańskiej wypowiedzi z dnia 2017-06-09 08:57:27 pragnę zaznaczyć że w takim przypadku powinien zostać postawiony znak B1 wraz z tabliczką nie dotyczy służb komunalnych oraz ratunkowych - jeżeli ten wjazd jest nielegalny od strony holu głównego.
Pragnę również wspomnieć o drugim wjeździe od strony przejazdu kolejowego. Jeżeli można to proszę w swoim imieniu i imieniu sąsiadów i nie tylko, a również gościom przyjeżdżających na różnego rodzaju występy na dworcu o zlecenei naprawy dojazdu, jadąc równocześnie omijając jedną dziurę wpada się w 2 kolejne. Pytanie w tej sprawie. Planowana jest kompleksowa odbudowa odcinka o którym Pan wspomniał, tj krawężniki, kostka, poszerzenie i ewentualnie umożliwienie przejazdu samochodom ?


Kolejne pytanie do Pana mam, Byłą by możliwość dogadania się z zarządcą drogi ulicy Wojska Polskiego aby postawić znak B-36 Zakaz zatrzymywania między skrzyżowaniami Wojska Polskiego - Świstucha, Wojska Polskiego - Wspólna. Postawienie w/w znaku argumentuję iż w godzinach szczytowych kierowcy stawiają swoje auta na całej długości auta, a często zdarza się iż jeden mieszkaniec naszego miasta swoim golfem o kolorze zielonym postawi swoje wypicowanego golfa tuż przy krawężniku obok swojej posesji mimo że po drugiej stronie ulicy ma miejsca. Ruch na tym odcinku jest mocno ograniczony i tworzy się wąskie gardło.

Dziękuję za uwagę
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-19 12:27:37
W nawiązaniu do Pana maila z dnia 10.06.2017 r., ponownie informuję, że omawiany odcinek jest ciągiem pieszym, dlatego też nielogicznym byłoby umieszczenie znaku B1 „zakaz ruchu” na chodniku.
Bezdyskusyjna jest potrzeba przebudowy zdegradowanego chodnika wzdłuż dworca kolejowego, jednakże w chwili obecnej nie posiadamy planów przebudowy. Wstępne zamierzenia zawieraliśmy w latach wcześniejszych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym. Obecnie przygotowujemy dokumentację projektową holu głównego dworca wraz z obecną salą gimnastyczną.
Nawiązując do oznakowania pionowego w ul. Wojska Polskiego informuję, że znak B-36 „zakaz zatrzymywania” od lat zamontowany jest między wjazdem i wyjazdem na plac manewrowy zlokalizowany przy dworcu PKP (droga wewnętrzna) i obowiązuje zgodnie z obowiązującymi przepisami do najbliższego skrzyżowania, tj. z ulicą Świstuchy. Biorąc pod uwagę parametry techniczne drogi powiatowej nie widzę potrzeby instalowania podobnego oznakowania na odcinku ulicy od skrzyżowania z ul. Świstucha do zbiegu z ul. Wspólną.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-05-29 08:33:12, przez andrzej1964
Szanowny Panie Burmistrzu,
Dlaczego aleksandrowskie ulice (np Słowackiego, Chopina,Szkolna, Dworcowa itd)są tak brudne tego roku? Czy nie widzi Pan tej ogromnej ilości piasku zalegającego przy krawężnikach? Kto w UM odpowiada odpowiada za sprawy związane z jego czystością? Kilka tygodni temu jak huragan przeszła przez Aleksandrów ekipa sprzątająca. Niestety prace porządkowe wykonała bardzo niechlujnie, czego efekty są widoczne do dnia dzisiejszego. Po tym huraganie kolejna ekipa czyściła studzienki kanalizacyjne (ul. Słowckiego). Po co ta praca skoro ten piasek, który nie został sprzątnięty spłynie do studzienek burzowych i zatka je? Panie Burmistrzu, kto personalnie przyjmował te prace od usługodawcy i czy zapłacono za tę fuszerkę. Liczę na szybką i precyzyjną odpowiedź.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-14 14:48:48
Szanowny Panie,

Odpowiadając na e-mail z dnia 29 maja 2017r., uprzejmie informuję, iż prace porządkowe na terenie miasta rozpoczęto w pierwszych dniach miesiąca kwietnia br., które polegały na zebraniu piasku nagromadzonego przy krawężnikach w centrum miasta, a następnie zlecono oczyszczenie wpustów ulicznych.
Nie rozumiem i nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że wykonano je w sposób jak to Pan ujął „niechlujny” zwłaszcza, że pracownicy robót publicznych, którzy je wykonywali włożyli sporo wysiłku aby usunąć znaczne ilości piasku nagromadzonego po okresie zimowym.
Po oczyszczeniu centrum miasta prace porządkowe kontynuowano po drugiej stronie torów kolejowych tj. m.in. na osiedlu mieszkaniowym. Zdaję sobie sprawę, że do dnia dzisiejszego nie udało się nam jeszcze dotrzeć do wszystkich miejsc w mieście wymagających uporządkowania gdyż nie dysponujemy wystarczającą ilością osób zatrudnionych w ramach robót publicznych z uwagi na ograniczone możliwości finansowe. W najbliższym czasie dołożymy jednak wszelkich starań aby uporządkować inne ulice w mieście tj. m.in. na osiedlu piaski.
Wspomniane ograniczenia nie pozwalają nam porządkować każdej z ulic w mieście przynajmniej dwa razy w miesiącu dlatego śladowe ilości piasku nagromadzonego czasem przy krawężnikach wskutek ruchu drogowego i warunków atmosferycznych jest zjawiskiem normalnym. Przypominam, że obowiązek sprzątania chodników (z piasku także) należy do właścicieli bezpośrednio przyległych nieruchomości.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-06-05 20:32:02, przez Robert Majka
Witam Panie Burmistrzu,
Co się dzieje z fontannami dlaczego nie działają, proponuje aby się Pan zainteresował stanem technicznym i spadającą rdzą. Czy osoby odpowiedzialne za konserwację i stan utrzymania zapomnieli kiedy zaczyna sie wiosna/lato by przygotować park i fontanny no chyba ze nadal udeptują dziury w asfalcie nogami... nie miałem tel bo bym nagrał i Panu przesłał ja jak wykonują naprawy nawierzchni. Skoro tak ktoś nadzoruje pracowników i pozwala na takie praktyki to nie wiem czy powinien dalej pracować...
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-09 13:39:32

W nawiązaniu do Pana maila z dnia 05.06.2017 r. , uprzejmie informuję, że korozja na żurawiach, o której Pan wspomina, została poddana oczyszczeniu a żurawie ponownie odmalowane w dniach 29.05-31.05.2017 r. Pragnę nadmienić, iż warunki pogodowe, które występowały wcześniej uniemożliwiały wykonanie takiego typu prac.
Opóźnione uruchomienie fontann zostało spowodowane aktami wandalizmu dokonanymi w ostatnim okresie, m.in. kradzież podświetlenia fontann które spowodowało częściowe zniszczenie układu elektrycznego. W chwili obecnej prowadzone są prace zmierzające do naprawy całego systemu elektrycznego i uruchomienia pozostałej części fontann.
Odnosząc się do naprawy dróg informuję, że pracownicy naprawiają ubytki masą na zimno przy udziale zagęszczarki ale Pana uwagi zostaną uwzględnione.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-29 15:50:11, przez Łukasz
Dzień dobry.

Panie Burmistrzu proszę mi powiedzieć czy zainteresuje się ktoś chodnikiem tuż przy budynku dworca wejścia. Wjazd i wyjazd od strony taxi to niemal wyczyn. Są tam takie dziury iż większość samochodów obija podwozie samochodu o wystające krawężniki. Sam pewnie widział Pan co się dzieje przy opadach deszczu. Już kilkakrotnie uderzyłem i musiałem udać się do mechanika na spawanie układu wydechowego. A za to mi nikt nie zwróci poniesionych kosztów.

Proszę bardzo o zlecenie prac naprawczych chodnika w którym brakuje około 4m2 płytek chodnikowych po wykonanym wykopie pod przyłącze ciepłownicze. Czy tak naprawdę jest zorganizować kilkadziesiąt płytek i naprawić chodnik ? Przecież w deszcze to przejść się nie da. Chyba że kupie sam płytki, nawiozę piachy i sam naprawie tę część chodnika a fv prześlę do tut urzędu.

Dodam jeszcze by wypadało by powycinać krzewy które rosną na ścianach, rynnach budynku dworca. No za to to ktoś nobla powinien dostać

Pozdrawiam

Prosimy o sprecyzowaną odpowiedź
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-09 08:57:27
W nawiązaniu do Pana maila, uprzejmie informuję, że odcinek o którym Pan wspomina jest ciągiem, który służy do poruszania się osób pieszych. Dojazd do części mieszkalnej dworca kolejowego jest usytuowany od ul. Dworcowej (przy przejeździe kolejowym). Wjazd ten przeznaczony jest do poruszania się służb komunalnych i pojazdów ratunkowych. Zarządca nieruchomości nie ustanowił miejsc parkingowych a dojazd od strony wejścia do holu głównego jest nielegalny.
Odnosząc się do kwestii brakujących płytek chodnikowych pragnę poinformować, że zostaną one uzupełnione a roślinność wyrastająca w części dachu usunięta w jak najszybszym terminie.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-05-20 15:18:05, przez mieszkanka Aleks kuj
Witam -Chciałabym państwa poinformować że boisko przy Gimnazjum nr 1 im lotników Polskich jest bardzo często zamknięte mimo że w tych godzinach ktoś powinien tu być i udostępnić naszym dzieciom boisko.Mianowicie dziś tj 20,05,17 boisko czynne od godz 12 tej .Godzina 12.20 syn przyszedł powiedział zamknięte-godz 15.15 zamknięte -ALE DLACZEGO? -PONIEWAŻ KTOŚ ZA TO BIERZE PIENIĄDZE I DO PRACY POWINIEN PRZYJŚĆ.WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE MA NAD SOBĄ OSOBY KTÓRA POWINNA GO SPRAWDZIĆ ALBO TO KOLEJNY ZNAJOMY ZNAJOMEGO.A NASZE DZIECI CO MAJĄ ROBIĆ W TYM MIEŚCIE ZABITYM DECHAMI-LITOŚCI
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-06 12:44:06
Dziękujemy za informację, przyjrzymy się tej sprawie szczegółowo. Została również przeprowadzona rozmowa z animatorami sportu zatrudnionymi na obiekcie sportowym. Podczas rozmowy przekazane zostały między innymi Pani uwagi. W razie dodatkowych uwag i problemów proszę o kontakt z Wydziałem Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim tel. 54 282 68 30, e-mail: sport@aleksandrowkujawski.pl

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-21 13:56:40, przez Halina Wiślicka
Witam Panie Burmistrzu
Bardzo interesuje nas mieszkańców ul.Tuwima,Moniuszki, Fredry kiedy zostaną rozpoczęte prace na ul.Tuwima.Zapraszamy Pana
by przejechał się Pan ul Tuwima.Jest to chyba najniebezpieczniejszy odcinek ulicy.Można sobie uszkodzić auto.Prace miały być już rozpoczęte w ub
roku.Mamy zaraz połowę 2017 r i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam Halina Wiślicka
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-01 11:49:56
Odpowiadając na e-mail z dnia 21.05.2017r. w sprawie ul. Tuwima, uprzejmie informuję, że termin zakończenia inwestycji dot. budowy nawierzchni jezdni i chodników w ww. ulicy wyznaczony jest na dzień 31.08.2017r. Plac budowy został przekazany wykonawcy robót, który z ostatnich informacji jakich nam udzielił, prace ma rozpocząć w miesiącu czerwcu br.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-18 10:57:45, przez Łukasz R
Jeszcze z jednym pytaniem.

Panie Burmistrzu, są jakieś szanse aby móc część mieszkalną przyłączyć do instalacji ciepłowniczej z PEC?

Pytam, ponieważ jest tak blisko węzeł a nikt z urzędu nie spytał się mieszkańców dworca czy byli by zainteresowani ciepłem z PEC`u. Na dworcu mieszkają w większości starsi ludzie, którzy muszą dźwigać węgiel po schodach na górę, sam targam węgiel na 3 piece. Opał w piwnicach nam pleśnieje, wilgotnieje, wszystko mamy mokre. Te noszenie węgla jest męczące. Co mają powiedzieć starsi ludzie. Koszt ciepła z PEC byłby podobny posztom za węgiel a jakość
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-01 11:48:08
To nie jest kwestia pytania mieszkańców o ich wolę, ale niestety kosztów budowy instalacji ciepłowniczej. Część mieszkalna generuje rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztów, które są pokrywane z budżetu miasta. Dodatkowo wyposażenie mieszkańców w co. spowoduje konieczność podniesienia czynszu (oprócz opłat za ciepło) z tytułu wyposażenia mieszkań w takie ogrzewanie. Technicznie przyłączenie jest możliwe (choć kosztowne), w praktyce na tym etapie raczej trudne do wykonania.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-23 07:28:24, przez andrzej1964
Szanowny Panie Burmistrzu,
W dniu 22.05. na stronie internetowej UM opublikowano informację o XIV rocznicy śmierci Marii Danilewicz - Zielińskiej. Miasto uhonorowało pisarkę nazywając imieniem jedną z ulic. Moje pytanie jest następujące : Czy widział Pan jak ta ulica (Aleja Marii Danilewicz - Zielińskiej) wygląda? Wszechobecny bałagan,brud, trawa po pas itd. Wstyd!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-29 13:57:06
Szanowny Panie, w dniu 19 maja br. zgłosiłem osobiście ten problem w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, bo to droga wojewódzka. Obiecano mi szybkie uporządkowanie tej drogi.
Dziękuję i pozdrawiam

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-18 08:41:32, przez Łukasz R
Dzień dobry.

Zgłaszam propozycję na budowę podziemnego parkingu w miejscu targowiska. Taka inwestycja w Aleksandrowie była by strzałem w 10. Co Pan o tym myśli. Jakość życia mieszkańców znacznie by się polepszyła.

Panie Burmistrzu. Na osiedlu nie ma miejsc parkingowych, pojawiają się co róż nowe znaki zakazu, i dziesiątki mandatów dla mieszkańców. Czy nie czas najwyższy pomyśleć nad organizacją ruchu od skrzyżowania ulic lipowa - szkola oraz skrzyżowanie wyspiańskiego lipowa parkowa - parkowa hoża. Aby przejechać tym ulicami tzeba się długo wyczekać, samochodów pełno.Albo zrobić jednokierunkowe albo poszerzyć, zabrać po 0.5 m z każdej strony chodnika i zrobić parking po jednej stronie.

Jakość życia w tym mieście jest mizerna.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 13:38:39
Szanowny Panie!

Teren targowiska nie jest własnością miasta! Wielokrotnie występowaliśmy do PKP o przekazanie go miastu, ale wciąż brak takiej zgody. Udało się jedynie uzyskać zapewnienie, że miasto może otrzymać tylko część działki na poprawę komunikacji, tj. planowany w tym miejscu tunel dla pieszych z wyjściami na perony i parking na części targowiska.
Parkingi na osiedlu SM to sprawa, którą SM wraz z mieszkańcami powinna rozwiązać. Natomiast nowa organizacja ruchu na ulicach: Lipowa, Szkolna, Hoża i Parkowa nastąpi po naprawie nawierzchni tych ulic i przebudowie „wąskiego gardła” przy „blaszaku”. Jeśli radni zgodzą się na zmiany budżetu miasta to będzie to możliwe jeszcze w tym roku.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 19:51:35, przez Adam
Witam.

Panie Burmistrzu chciałem się spytać, bo doszły mnie słuchy o powstaniu w naszym mieście marketów tj Lidl i Bricomarche. Czy to jest fakt? A jak tak to jaka lokalizacja byłaby tych marketów.

Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 13:37:23
Szanowny Panie!
Bricomarsche uzyskało już warunki zabudowy i pozwolenie na budowę na dwóch działkach prywatnych w pobliżu nowej Biedronki. Natomiast Lidl otrzymał warunki zabudowy także na działkach prywatnych w sąsiedztwie sklepu Dino. Nie jest mi znany termin rozpoczęcia i zakończenia tych inwestycji, bo jest to zależne od wspomnianych inwestorów.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 17:49:04, przez Adam
Witam Panie Burmistrzu.

Mam do Pana pytanie czy przejeżdżał Pan ulicą Wyspiańskiego? Bodaj, że jest to chyba obecnie najgorsza droga w naszym mieście? Dziura na dziurze, a łatanie ich masą asfaltową z worków nie zdaję egzamin ( chyba szkoda na to pieniążków). Nie wspomnę już też o chodnikach, które też dają wiele do życzenia.

A więc moje pytania odnośnie wyżej wymienionej ulicy są następujące.

1. Kiedy miasto zamierza położyć kanalizację i nawierzchnię na całej ulicy ( do mostku na Tążynie)
2. Czy nie można by było postawić słupów oświetl. do mostku?
3.Zastosować zakazu parkowania na odcinku Druk Pak a wjazd do tzw. Ogrodnika ( argumentuje to tym, że na tymże odcinku samochody stoją jeden za drugim i niema czasami możliwość schowania się jak z przeciwka jedzie jakieś auto, a jak już Tir do dopiero sztuka?)
4.Zrobić jakąś drogę jak już nie samochodową to chociaż dla pieszych z Wyspiańskiego na Narutowicza.

Dodam, że teren ten jest często i gęsto uczęszczany przez choćby osoby spacerujące uprawiające sport, kuracjusze z naszego sanatorium często pytają o skrót na Narutowicza więc warto byłoby to jakoś usprawnić.

Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 13:34:30
Szanowny Panie!
Przejeżdżałem tą ulicą, nawet wczoraj, będzie dalej łatana. W sprawie tej ulicy i kilku innych jest złożony wniosek do NFOŚ o dofinansowanie budowy kanalizacji i odbudowy nawierzchni. Rozpatrzenie przewidziano na czerwiec br. Dotyczy to odcinka do końca obecnego asfaltu. Koszt budowy oświetlenia to kilkaset tysięcy złotych, dodatkowo teren leśny, bez siedlisk mieszkalnych. Czy to ma sens w związku z kosztami budowy, później eksploatacji i konserwacji? Między wspomnianymi wjazdami jest zaledwie kilkadziesiąt metrów i zakaz parkowania byłby (moim zdaniem) tylko złośliwością wobec petentów PINWet i mieszkańców sąsiedniego bloku.
PKP zmierza do ograniczenia liczby przejść i przejazdów kolejowych ze względu na modernizację linii kolejowej i wzrost prędkości pociągów. Na takie przejście zgody nie ma i nie będzie. Natomiast widzę szansę na budowę wiaduktu na przedłużeniu ulicy Bocznej, ale to znów wydatek ok. 6 mln zł z kasy miasta, bo kolej nie jest tym zainteresowana.
Poruszył Pan wiele wątków i trudno w krótkiej odpowiedzi w pełni wszystkie omówić. Zapraszam do Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-25 13:44:06, przez andrzej1964
Szanowny Panie Burmistrzu,
W dniu 04.01.2017 r. Pan Robert Majka poruszył m.in. kwestię wymiany lub konserwacji (czyszczenia) kloszy na ulicy Słowackiego. Pozwolę sobie zacytować Pańską odpowiedź: ˝Jednocześnie informuję, że Energa Oświetlenie Sp. z o.o., która zajmuje się konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie miasta została poinformowana o zabrudzonych kloszach lamp w ulicach zlokalizowanych w centrum miasta, w tym w ul. Słowackiego˝. Moje pytanie jest następujące: Co dalej z tą sprawą? Czy klosze zostały wyczyszczone? Jeżeli tak to kiedy?.
Tradycyjnie proszę Pana o precyzyjną odpowiedź. Jednocześnie mam nadzieję, że nie będę na nią czekał cały miesiąc.
25.04.2017r.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-11 08:51:59
W nawiązaniu do Pana maila z dnia 25.04.2017 r., uprzejmie informuję, że według informacji, przedstawionych przez Energa Oświetlenie, czyszczenie kloszy oświetleniowych w ul. Słowackiego nastąpi w miesiącach maj-czerwiec.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-04-06 16:13:02, przez Adam Miki
Witam,
Czy Pan jako wlodarz miasta troszczy sie o miejsca pracy dla mieszkańców?
Czy interesuje sie Pan pracownikami firmy drukpak, czy spotkał sie Pan z nowym zarządem bądz prezesem? Pracownicy są zaniepokojeni prawdopodobieństwem ze zakład zostanie przeniesiony do Starogardu Gdańskiego. Czy to prawda ze zakład chciał wykupić ziemie od wodociągów aby mogł rozbudować zakład a miasto się sprzeciwiło? Według moich informacji przeniesienie zakładu na drugi koniec miasta jest nieopłacalne wolą przenieść maszyny do starogardu co ma juz miejsce. Moze warto by się zainteresować ta sprawą
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-27 13:35:42
Rozmawiałem z Druk-Pakiem i to wielokrotnie. Oczywiście jest możliwe odkupienie części terenu PGKiW za rozsądną cenę, ale decyzja należy do tej prywatnej Spółki. Władze miejskie są za takim rozwiązaniem. Widzę, że nie ma Pan pełnej wiedzy w tym temacie – przeniesienie na drugi koniec miasta?
Od kilku miesięcy rozmowy Druk-Paku z PGKiW utknęły w miejscu. Do decyzji potrzebna jest wola zainteresowanych stron, a takiej na razie nie ma i to nie z winy miasta.
dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 
Pytanie zadane dnia 2017-04-06 16:09:40, przez Adam Milski
Witam,
Czy wydano zgodę na budowę kolejnego dyskontu spozywczego w miescie?
kiedy w koncu zostanie naprawiony płot na placu zabaw? bo to jest jakaś kpina z Tajwanu kupujecie ten brakujące elementy???
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-27 13:34:19
Osobiście byłem przeciwny budowie ogrodzenia tego placu zabaw – wystarczyłoby pozostawić jego ograniczenie żywopłotem. Efekt widać – zniszczone ogrodzenie. Materiał do naprawy jest kupiony (to niestety kosztuje). Pana wątpliwy dowcip o Tajwanie pozostawiam bez komentarza. Pracownicy robót publicznych w tej chwili wykonują pilniejsze prace związane z ubytkami nawierzchni ulic i ich oczyszczaniem po zimie. Wkrótce zamontują wspomniane ogrodzenie.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-30 21:22:07, przez Aneta Kurczewska-Hołtyn
Panie Burmistrzu, bardzo mnie cieszy zakaz parkowania na ul. Narutowicza obok Sanatorium, zwłaszcza,że jak można zauważyć pojazdy kuracjuszy bez problemu znalazły parking na terenie tegoż i nie stoją tygodniami wzdłuż krawężnika utrudniając ruch. Jednakże decydenci zapomnieli o mieszkańcach ulicy i przyjeżdżających na zabiegi czy basen.Niestety, nie wszystkie domy są jednorodzinne i nie wszystkie posiadają teren do parkowania 3-4 aut. Zresztą nie mieszkańcy byli przyczyną utrudnionego ruchu, gdyż przez większość dnia, gdy jest największe natężenie ruchu, są w pracy. Jako właściciel prywatnej wielorodzinnej posesji chciałabym prosić o rozważenie przez władze miasta opcji możliwości parkowania przed posesją za odpłatnością i wydania ˝biletu˝potwierdzającego prawo do parkowania bez sankcji mandatowej.
Myślę, że osoby odbywające zabiegi niestacjonarne, które przyjeżdżają na 1-2 godziny - też skorzystałyby z takiego rozwiązania, gdyż parkingi zewnętrzne Sanatorium są w ciągu dnia zapełnione i faktycznie nie mają gdzie tych aut pozostawić - a są to osoby z chorobami narządów ruchu.
Proszę o pochylenie się nad tą kwestią i próbę znalezienia rozwiązania tego problemu.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-12 11:50:54
Odpowiadając na e-mail z dnia 30.03.2017r., uprzejmie informuję, iż ul. Narutowicza stanowi drogę powiatową pozostającą w utrzymaniu Zarządu Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim z.s. w Odolionie. Sprawy związane m.in. z remontem nawierzchni jezdni i chodników, z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz ze sprzątaniem pozostają w kompetencji ww. zarządu.
W związku z powyższym pytania odnośnie ww. ulicy winna Pani skierować do Zarządu Dróg Powiatowych zs. w Odolionie, ul. Szosa Ciechocińska 22, 87-700 Aleksandrów Kujawski.

dr Andrzej Cieśla Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 28 ] >> koniec
  • Biblioteka
  • Gazeta Aleksandrowska
  • Gimnazjum Lotników
  • MCK
  • Powiat aleksandrowski
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Wybickiego
  • ZPP
Urząd Miejski Aleksandrów Kujawski,
ul. Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski, pow. 
aleksandrowski, woj. kujawsko-pomorskie
tel.: +48.542824855, email: 
um@aleksandrowkujawski.pl , http://www.aleksandrowkujawski.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG AA
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x